GO+EAuto przystępuje do rozwoju swojej działalności na terenie Łodzi.

Miasto Łódź stawia na elektromobilność i deklaruje chęć pełnej współpracy ze spółką GO+EAuto, której celem ma być budowa i uruchomienie w wielu punktach nowoczesnych stacji ładowania pojazdów elektrycznych.

Stacje ładowania firmy GO+EAuto będą ogólnodostępne a ich obsługa przez klienta będzie prosta i intuicyjna. To wszystko za sprawą aplikacji GO+GoNet - EV CPMS pracującej również w trybie AdHoc bez konieczności rejestracji. Płatność za usługę ładowania można uiścić przy pomocy karty płatniczej, BLIK, czy też platformy PayPal. Przypomnijmy, że aplikacja jest darmowa i dostępna w sklepach Google Play oraz App Store.

Termin uruchomienia stacji ładowania w Łodzi będzie uzależniony o terminu otrzymania warunków przyłączeniowych i od szybkości wykonania przyłącza przez operatora energetycznego. Wśród 18 planowanych lokalizacji firmie GO+EAuto 11 miejsc zaproponowanych zostało przez Zarządu Dróg Miasta Łódź a kolejne 7 punktów wskazanych zostało przez Urząd Miasta.

Listę możliwych miejsc publikujemy poniżej:

Lokalizacje z zarządu dróg

- Tuwima, działka 189/18,

- Maczka, działka 41/13,

- Matek Polskich, działka 570/7,

- Niższa, działka 62/12,

- Konstantynowska, działka 41/7,

- Unii Lubelskiej, działka 31,

- Plac Zwycięstwa, działka 56/3,

- Zakładowa, działka 71/37,

- Grzegorza Palki, działka 26/8,

- Grzegorza Palki, działka 26/16,

- Marii Skłodowskiej – Curie, działka 205/5,

- Mickiewicza, działka 41/34,

- Piłsudskiego, działka 42/57,

- Kościuszki, działka 28/59,

- Srebrzyńska, działka 28/29

- Piłsudskiego, działka 328/51

Lokalizacje z Urzędu Miasta:

ul. ks. abp Jana Pawła Woronicza 1/3,

ul. Zgierskiej 139,

ul. Targowej bez numeru,

ul. Papierniczej bez numeru,

al. Marszałka Józefa Piłsudskiego 100,

al. Marszałka Józefa Piłsudskiego 161/163,

ul. Kosynierów Gdyńskich 5

Trudno jest na tym etapie rozmawiać na temat parametrów stacji, gdyż będzie to zależne od rezerwy prądowej w każdej z wymienionych 17 lokalizacji. Wiemy już jednak, że na parkingu przy ul. Woronicza w związku z dostępną mocą GO+ EAuto planuje uruchomić kompleks samoobsługowy wyposażony miedzy innymi w 5 stacji DC o mocy 50 kW każda oraz 4 stacje AC.

Firma GO+EAuto, która jest częścią Grupy GO+ nie spoczywa na laurach i już poszukuje kolejnych miejsc, w których będą w przyszłości uruchomione stacje ładowania. Spółka będzie oferowała usługi ładowania w Krakowie, na Mazurach w Piszu, w Warszawie, Rzeszowie, Wrocławiu i teraz w Łodzi. Nie zamyka się jednak w tych miastach i planuje dalszy ogólnopolski rozwój.