Tesla Cybertruck zmieni wygląd! Elon Musk zapowiedział to w swoim stylu

Twitter tradycyjnie okazał się miejscem, na którym dyrektor wykonawczy Tesli, Elon Musk ujawnił kilka ciekawych informacji o nadchodzących projektach.

Dokładniej "nieco lepiej" - takiego właśnie stwierdzenia użył Elon Musk w odpowiedzi na pytanie youtubera Everyday Astronaut, który dociekał, czy ogólny wygląd zostanie utrzymany. Odpowiedź Muska zasiała ziarno plotek, ponieważ nie wiadomo, co w praktyce mogą oznaczać słowa "nieco lepiej".

Czy Cybertruck zrezygnuje z kontrowersyjnej prostoty designu, czy też mowa jedynie o kosmetycznych modyfikacjach? Mówi się, że Tesla może być zmuszona do rezygnacji z nadwozia ze stali nierdzewnej, które reklamowane jest jako "niezdolne do zgniatania", ale nie wiadomo jak rzeczywiście zachowa się w razie wypadku.

Zapewne o te wszystkie dylematy chodziło Elonowi Muskowi, który w imponujący sposób napędza globalną dyskusję o Tesli Cybertruck. Co by jego słowa nie oznaczały, na ostateczne decyzje jest jeszcze czas, ponieważ elektryczny pickup w specyfikacji z trzema silnikami na taśmę montażową ma trafić dopiero w drugiej połowie 2021 r.

Musk ujawnił też na Twitterze, że Cybertruck będzie posiadać kalkulator maksymalnego ładunku, który poinformuje właściciela, ile ciężaru może przewieźć pickupem, w zależności od scenariusza jazdy. Oprócz tego zapowiedział przełomowe dla pickupów zawieszenie, które będzie zawierać aktywne systemy dostosowania prześwitu oraz amortyzacji.

 

Zobacz też