Oto jak autopilot Tesli Model 3 radzi sobie w trudnych deszczowych warunkach

Odkąd Tesla wprowadziła autopilota, wielu ludzi zastanawiało się, jak elektryk radzi sobie w trybie autonomicznej jazdy w trudnych warunkach pogodowych. 

Niezależnie od tego, czy mówimy o śniegu, lodzie, burzy piaskowej, czy deszczu, interesujące jest sprawdzenie, jak inżynierowie Elona Muska przygotowali się na taką ewentualność. 

Ten film na YouTube pokazuje, jak Tesla Model 3 radzi sobie w ulewnym deszczu i dużych kałużach na brytyjskich drogach. Wszyscy znamy uroki wyspiarskiej pogody - dlatego ważne jest, aby Tesla radziła sobie z nim z łatwością i nie spowodowała żadnych zagrożeń. 

Jak widać na filmie, Tesla wydaje się bardzo dobrze radzić z kałużami i strumieniami wody. Nieznaczny problem polega na tym, że rozpryski wody czasami mylą czujniki autopilota samochodu, co zrzuca go nieco z kursu. Jednak nie na tyle, aby spowodować wypadek. 

Możemy również zauważyć, że samochód nie próbuje omijać żadnej z kałuży. Na szczęście nie powoduje to „myszkowania” i samochód pozostaje na swoim kursie.