Bezemisyjne pojazdy Solarisa na Targach Busworld w Brukseli

Firma Solaris na Targach Busworld w Brukseli zaprezentuje trzy bezemisyjne pojazdy: Urbino 12 hydrogen, Urbino 18 electric, Trollino 24.

Solaris już od kilkunastu lat konsekwentnie rozwija portfolio pojazdów z napędem alternatywnym, będąc obecnie jednym z najważniejszych graczy na rynku europejskim w obszarze elektromobilności. Dzięki wygranym w ostatnich tygodniach przetargom Solaris stał się w Europie liderem rynku pod względem zdobytych kontraktów na elektrobusy. Dostarczone do tej pory przez firmę autobusy elektryczne do 17 państw  pokonały łącznie ponad 15 mln kilometrów w różnych warunkach klimatycznych.

Na targach w Brukseli dobrze już znaną na rynku rodzinę Urbino electric reprezentować będzie przegubowy autobus 18-metrowy, który zostanie wyposażony m.in. w najnowocześniejsze systemy wspomagania kierowcy (ADAS) czy też klimatyzację z pompą ciepła. Nowością w pojeździe będą także nowe baterie Solaris High Energy+, charakteryzujące się bardzo dużą gęstością energii.

Ponieważ coraz więcej europejskich miast dąży do tego, aby ich komunikacja miejska była jak najbardziej przyjazna środowisku a ich potrzeby są zróżnicowane, Solaris postanowił do swojego portfolio dodać dwa bezemisyjne pojazdy – autobus wodorowy Urbino 12 hydrogen, który zasięg na jednym tankowaniu wynosi do 350 km oraz 24–metrowy trolejbus, Trollino 24, który na targach Busworld będzie mieć swoją premierę.