Volkswagen ID.R zbliża się do rekordowej próby na Górze Tianmen

Teraz mocny odcień czerwieni popycha e-mobilność do granic możliwości - Volkswagen ID.R zbliża się do rekordowej próby na Górze Tianmen w Chinach ze specjalnym oklejeniem. 

Kolor czerwony oznacza piątą próbę prototypu napędzanego wyłącznie elektrycznie 500 kW (680 KM) w Chinach, a tym samym kolejny kamień milowy w tym projekcie. Marka prowadzi również szeroko zakrojoną e-ofensywę na ważnym chińskim rynku gdzie ID.R będzie pionierem sportów motorowych już we wrześniu. Podjazd do "Bramy nieba" z 99 ciasnymi zakrętami Tianmen Shan Big Gate Road bedzie kolejnym miejscem, w którym firma Volkswagen postanowiła ustanowić rekord.

Około dziesięciokilometrowa droga do „Bram Nieba” osadzona w zapierającym dech w piersiach krajobrazie, który każdego roku przyciąga miliony turystów jest uważana za jedną z najbardziej wymagających górskich dróg na świecie. Projekt przejazdu po 99 zakrętach na górze Tianmen wspierany będzie hasłem „Race the Future”.

Rodzina produktów zostanie wprowadzona w Chinach od 2020 r.  - powiedział Stephan Wöllenstein członek Zarządu Volkswagen.

 

Przypomnijmy, że ten elektryczny samochód niedawno ustanowił nowy rekord wszechczasów na Goodwood Festival of Speed pobijając 20-letni rekord bolidu Formuły 1.